Elon Musk Ukrayna'nın Kırım saldırısını neden engelledi? Elon Musk Ukrayna'nın Kırım saldırısını neden engelledi?

Sertifikasyon sürecinin final aşaması bu senenin öncesinde başlatılan Demo-2 göreviydi. 30 Mayıs 2020 tarihinde iki NASA astronotunun, Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) taşınmasıyla görev başarılı bir şekilde yerine getirildi. Şimdi ise başarılı olunan çalışmaya ait sonuçların gözden geçirilmesi tamamlandı. NASA resmi sitesinden sertifikasyonun içeriğinde bir “uçuş hazırlık kontrolünün” de yer aldığını duyurdu.

Techcrunch tarafından yapılan habere göre, duyurulan uçuş hazırlık kontrolü, 14 Kasım tarihinde Falcon 9 ve Dragon tarafından yapılacak olan görev için bir hazırlık niteliği taşıyor. Cumartesi günü gerçekleştirilmesi planlanan görevde, NASA’dan 3, Japonya’nın uzay ajansından ise 1 astronot Uluslararası Uzay İstasyonu'na taşınacak.

Bu görev çoklu görevlerden oluşan sertifikasyon sürecinin final aşaması. Sertifikasyon sürecinin içerisinde mürettebatsız ve tamamı ile otomatik olarak gerçekleştirilen bir kenetlenme görevi de yer alıyordu. Programa dahil olan başka bir görev ise fırlatmayı takip eden bir kaza sonucunda güvenlik sisteminin nasıl çalışacağını test edilmesiydi. Ayrıca Dragon kapsülünün istasyondan Dünya’ya dönüşü esnasındaki alçalmasını kontrol eden yeni paraşüt sistemi de SpaceX tarafından yoğun olarak test edildi.