ABD Ulusal Basketbol Birliği (NBA) takımlarından Houston Rockets, bir ransomware saldırı grubu tarafından hedef alındı. Grubun, takımın ağına sızarak verileri çaldığı iddia edildi. Takımın sözcüsü yaptığı açıklamada da saldırının yaşandığını kabul etti. Ancak operasyonların etkilenmediği bildirildi.

Açıklamada kim olduğu bilinmeyen hackerların saldırı düzenlediği ve sistemlere ransomware yüklemeye çalıştığı duyuruldu. Takımın güvenlik sistemleri sayesinde birkaç sistem dışında yazılımın kurulamadığı açıklandı.

STM'den "ChatGPT" uyarısı STM'den "ChatGPT" uyarısı

Hackerların takımın verilerini çalıp çalmadığı, bu verileri şifreleyip şifrelemediği henüz bilinmiyor. İsmi ‘Babuk’ olan hacker grubu ise yasadışı sitelerde takıma ait 500 GB veriyi çaldığını iddia etti. Veriler arasında sözleşmeler, gizlilik sözleşmeleri ve finansal veriler olduğu yazıldı. Hacker grubu ödeme yapılmaması durumunda bu verilerin sızdırılacağına dair tehditte de bulundu.

Takımın sözcüsü de bu durum hakkında hacker grubunun iddialarının farkında olduğunu belirtti. Ancak gerçekliği ve uzlaşma konusunda yorum yapmayacağını söyledi.

Son olarak hacker grubunun iddialarını yayınladığı paylaşımı kaldırdığı kaydedildi.