Nijerya, 2020 yılında korsanlar tarafından "en çok gemi mürettebatının kaçırıldığı bölge" olarak bilinen Gine Körfezi'ndeki donanma varlığını güçlendiriyor. 

Naval News'in haberine göre Nijerya Donanması için 9 Aralık 2019 yılında Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki (BAESharjah Liman'nda inşasına başlanan çıkarma gemisi LST 100 suya indirildi. LST 100'ün Nijerya Donanması'na dahil edilmesiyle, Gine Körfezi'nde devam eden güvenlik operasyonlarının hız kazanacağı belirtiliyor. Yeni çıkarma gemisinin deniz varlıklarının, kıta sahanlığının, ve deniz ticaret yollarının korunmasında da etkin bir rol oynaması bekleniyor. 

Hollandalı Deman Tersaneleri, dünya çapında 50'den fazla gemi inşa ve onarım tesisi işletmesinin yanı sıra, birçok çok uluslu gemi inşa şirketinin de ortaklılığını yürütmekte.

LST 100 Çıkarma Gemisi

100 metre uzunluğa ve 32 kişilik mürettebata sahip LST 100, kurtarma görevlerinde 450'ye kadar yolcu taşıyabilmektedir. 2 adet Caterpillar/Cat 3516 C sınıfı motor ve 4 adet Caterpillar C-18 jeneratör, gemiye güç vermektedir. 

Roketsan, stratejik iş ortaklarıyla geleceğe emin adımlarla ilerliyor Roketsan, stratejik iş ortaklarıyla geleceğe emin adımlarla ilerliyor