Nurol Makina sınırlarını Avrupa'ya genişleterek üretim kapasitesini artırıyor.

Türkiye'nin öncü zırhlı araç üreticilerinden Nurol Makina, Macaristan Devleti yetkilileri ve partnerleri ile Macaristan’da zırhlı araç üretimine yönelik işbirliği mutabakatını imzaladı.

Kısa bir süre önce Türk zıhlı araç üreticisi, Avrupa'ya açılarak daha önce Ejder Yalçın ve Yörük 4x4 ihracatı gerçekleştirdiği Macaristan'da "Nurol Makina Macaristan" isimli bir şirket kurmuştu.

Nurol Makina tarafından yapılan açıklamada, "Nurol Makina Macaristan, Macaristan Devleti yetkilileri ve partnerleri ile Macaristan’da zırhlı araç üretimine yönelik işbirliği mutabakatını imzaladı." ifadelerine yer verildi.

Mutabakat kapsamında Nurol Makina, Macar mühendislerin katılımı ile Ejder Yalçın ve Yörük benzeri bölgenin en iyi 4x4 araçlarını üretmeyi hedeflerken, şirekt tarafından paylaşılan görsellerde üretilecek olan aracın isminin "GIDRÁN 4x4" olması dikkat çeken detay oldu.

Nurol Makina, Macaristan'da kurduğu şirket ile Macar ordusunu özgü çözümlere imza atacak. Şirket, Avrupa'daki tesiste yerel ortak ile tasarım, üretim, montaj gibi faaliyetler gerçekleştirecek. Türk zırhlı üreticisi, Macaristan'da ürün destekten yeni araç geliştirilmesine kadar uzanan faaliyetlerin bir parçası olacak.

CATS 10'dan fazla ülkeye ihraç edildi CATS 10'dan fazla ülkeye ihraç edildi

Nurol Makina'nın Macaristan'daki faaliyetleri 2019 yılında imzalanan ihracat sözleşmesi ile başladı. İmzalanan sözleşme kapsamında Nurol Makina, en az 50 adet Ejder Yalçın TTZA'nın teslimatlarını gerçekleştirmişti. Şirket, Avrupa ülkesine Ejder Yalçın'ın yanı sıra Yörük 4x4 zırhlı aracının da ihracatını yapmıştı.Her iki araç için teslimatların devam etmesi planlanıyor.