Otokar, yurt dışı satışlarına bir yenisini daha ekledi.

OTOKAR'ın ürettiği 4x4 TTZA'lar 41 milyon dolarlık bir anlaşma ile ihracat yolcusu.

Sözleşme; 41 milyon dolarlık 4x4 TTZA ve bu araçların yedek parça, bakım ve eğitim hizmetlerini kapsıyor. 

OTOKAR'ın bu önemli ihracat sözleşmesi Twitter hesabı üzerinden " 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlar ile bu araçların yedek parça, bakım ve eğitim hizmetleri satışını kapsayan, yaklaşık 41 Milyon USD bedelli yeni bir ihracat sözleşmesi imzaladı." şeklinde duyuruldu.

Araçların hangi model olduğu ve hangi ülkeye teslim edileceği bilinmiyor; fakat yıl sonundan itibaren adım adım teslim edileceği ve teslimatın da 1 yılda tamamlanacağı bilgisi paylaşıldı.

Otokar'ın yeni iş sözleşmesine ilişkin açıklaması, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayınlandı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Şirketimiz, 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı araçlar ile bu araçların yedek parça, bakım ve eğitim hizmetleri satışını kapsayan, yaklaşık 41 Milyon USD bedelli yeni bir ihracat sözleşmesi imzalamıştır. Sözleşme, gerekli resmi makam onaylarının alınması sonrası, teminat mektubu işlemlerinin tamamlanması ve avans ödemesinin yapılmasını takiben yürürlüğe girecektir. İlgili teslimatların bu yıl sonunda başlayarak partiler halinde 1 yıl içerisinde tamamlanması planlanmaktadır."

MMU KAAN ilk uçuş için son montajda MMU KAAN ilk uçuş için son montajda

Otokar, Mayıs 2022’de 34 milyon dolarlık ve Şubat 2023’te 54 milyon dolarlık 4x4 zırhlı araç, yedek parça, bakım ve eğitim hizmeti satışı sözleşmesi imzalamıştı.