ABD Savunma Bakanlığı UCAH (University Consortium for Applied Hypersonics / Uygulamalı Hipersonikler için Üniversite Konsorsiyumu) aracılığıyla, 3 yılda toplam 25,5 milyon dolar değerinde proje ödüllendirmesi yaptı.

Defenseworld.net sitesinde yer alan habere göre 18 hipersonik araştırma projesi ödüllendirildi. Projelerin, hipersonik odaklı bilimsel ve endüstriyel iş gücünü oluştururken uygulamalı hipersonik araştırma durumunu geliştirmesi bekleniyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan JHTO (Araştırma ve Mühendislik Savunma Müsteşarlığı Ortak Hipersonik Geçiş Ofisi) Direktörü Gillian Bussey, "Bu ödüller Savunma Bakanlığı ve Üniversite Konsorsiyumu için önemli bir adım. Bu projeler, yeteneklerimizi merdivenin bir sonraki basamağına taşımamıza ve ayrıca öğrencileri hipersonik araştırmalara dahil etmenin ve endüstri ve ulusal laboratuvarlarla bağlantı kurmanın bir yolunu sağlayarak gelecekte ihtiyaç duyacağımız işgücünü oluşturmamızı sağlıyor." şeklinde konuştu.

Geniş bir ağ oluşturulduğuna dikkat çeken Bussey, "Yetenekleri ve iş gücümüzü geliştirmede ilerleyeceksek, disiplinler arası ve hipersonik dünyadaki farklı oyuncular arasındaki işbirliği çok önemlidir." ifadelerini kullandı. 

Polonya’nın ilk erken ihbar uçağı vitrinde Polonya’nın ilk erken ihbar uçağı vitrinde