Türk savunma sanayii geliştirdiği özgün çözümlerle Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gücüne güç katıyor.

Ateşli silahlar konusunda Türkiye’yi hem yurt içi hem de yurtdışı pazarında temsil eden CANİK, PMT 12.7 MM makineli tüfeğin seri üretimine başladı.

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir tarafından yapılan açıklamada;

“İlk kez yerli ve milli olarak üretilen PMT 12.7 MM makineli tüfek seri üretime geçti!

6-7 yıl öncesine kadar yerli tüfeğimiz bile yokken, bugün bize ambargo uygulamaya kalktıkları üst kalibre silahları da kendimiz üretir duruma geldik. Ülkemize Hayırlı olsun.” ifadelerine yer verildi.

CANiK M2 QCB

CANİK ve Nurol Makina ihracat kapısını birlikte açıyor CANİK ve Nurol Makina ihracat kapısını birlikte açıyor

CANİK, dünyanın kendini muharebede en çok kanıtlamış ağır makineli tüfeği olan 50 kalibre Makineli Tüfeği, en ileri teknoloji ile yeniden tasarlayıp, iyileştirerek hizmete sunuyor. CANİK M2 QCB (Hızlı Değiştirilebilir Namlu), Canik’in üstün ateşli silahlar ailesinin en son üyesi konumunda. Canik M2 QCB, zırhlı ve zırhsız araçlarda, deniz platformlarında ve tripod ayaklığı üzerinde piyade tarafından anti-materyal ve anti-personel amaçlarıyla yaygın olarak kullanılan M2 ağır makineli tüfeğin performansı arttırılmış yeni versiyonu olarak biliniyor.

Hafif silah, havacılık, roket ve füze alanında tasarlama ve üretme konusundaki bilgi birikiminden faydalanan CANİK, M2 üzerindeki ateşleme mekanizmasının ömrünü iki katına çıkarmayı ve piyasadaki en uzun ömürlü ve en iyi dağılıma sahip namluyu geliştirmeyi başardı. Silahın çevresel ve ağır şartlarda çalışma performansını da arttırdı. Bir diğer göze çarpan gelişme ise, makineli tüfek üzerine çok çeşitli optik ve aydınlatma ekipmanlarını monte edebilme özelliği.

Sonuç olarak Canik M2 QCB, gerçek muharebe ortamlarında test edilmiş ve kendini ispat etmiş klasik bir dizaynın günümüz ve gelecekteki savaş alanlarının gereksinimlerine adapte edilmiş hali olarak biliniyor.