İsrail, SPIKE NLOS füzesini çeşitli platformlara entegre etmeye devam ediyor.

Defense World'ün haberine göre Estonya Donanması'nın ev sahipliğinde düzenlenen test atışına SPIKE NLOS kullanan 14 ülkeden temsilciler katılım sağladı. Rafael'den yapılan açıklamada Oshkosh JLTV taktik aracına entegre edilmiş iki adet SPIKE NLOS füzesi, uzun menzilde bulunan görüş ötesi deniz hedefine yönelik başarılı atışlar gerçekleştirdi. Test atışında kullanılan SPIKE NLOS füzelerinden her birinin farklı boyutlara ve uzaklıklara sahip hedefleri imha ettiği vurgulandı.

SPIKE NLOS Anti-Tank Güdümlü Füze

İsrailli Rafael Advanced Defense Systems firması tarafından geliştirilen 5. nesil SPIKE NLOS füzesi, parçacık etkili, tanksavar ve zırh delici olmak üzere üç çeşit savaş başlığı kullanıyor. 32 kilometre menzile sahip füze, bu özelliği ile SPIKE ailesinin en uzun menzilli füzesidir. Dünya ordularındaki çeşitlli hava, kara ve deniz platformlarına entegre edilen füze, elektro-optik güdüm sistemine sahiptir.

İLTER Drone Tespit ve Engelleme Sistemi’nin yeni teslimatları gerçekleşti İLTER Drone Tespit ve Engelleme Sistemi’nin yeni teslimatları gerçekleşti