Fransız Dassaut Aviation firması tarafından üretien yeni nesil Rafale savaş uçakları, Thales havacılık ve savunma firmasının geliştirdiği aviyonik sistemler ile güçlendirilecek. 

The Defense Post’un haberine göre Thales, Rafale uçaklarına dijital çok fonksiyonlu ekranlar, yeni görüş ve görüntüleme sistemleri monte edecek. Thales, mevcut Rafale kullanıcısı hava ekiplerinin karmaşık alanlardaki görevler esnasında daha fazla veriyi daha kısa sürede analiz etmesi gerektiğine dikkat çekerek eklenecek yeni sistemlerin bu kolaylığı sağlayacağını vurguladı.

Şirketten yapılan basın açıklamasında, ‘’kask monteli ekran sembolojisi, pilotların en zorlu durumlarda dahi görevlerini yerine getirmelerine yardımcı olmak için uçağın yerleşik sensörlerinden gelen bilgileri hızlıca bir araya getiriyor ve bu yeni sistem ile pilotların taktiksel-durumsal farkındalığı son derece güçleniyor.’’ ifadeleri kullanıldı.

MMU hangardan çıktı! MMU hangardan çıktı!

Rafale uçakları

Dassaut Aviation firmasının ürettiği çift motorlu Rafale jetleri keşif, kara desteği, derin dalış kabiliyeti, caydırıcı nükleer saldırı gibi çok fonksiyonel yapısıyla Hindistan, Yunanistan ve Mısır başta olmak üzere dünyanın farklı bölgelerinden çok sayıda ülkenin ilgisini çekmiş durumda.