Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı'nın düzenlediği; lise ve üniversite öğrencilerine yönelik olarak insansız otonom görev icra etme kabiliyetine sahip su üstü araçlarının tasarımını ve prototip üretimini hedefleyen ROBOİK yarışması için başvurular 10 Eylül'e kadar devam edecek.

Savunma Sanayii Başkanlığı, ROBOİK yarışması için yapılacak başvuruların 10 Eylül'de son bulacağını açıkladı. SSB'nin resmî Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada, "Geleceğin dünyasını tasarlamaya hazır mısınız? Lise ve Üniversite öğrencilerine açık olan ROBOİK yarışmasının başvuruları devam ediyor.  Son Başvuru Tarihi: 10 EYLÜL 2021 Detaylı bilgi için: https://www.ssb.gov.tr/website/ContentList.aspx?PageID=3942" ifadelerine yer verildi.

Türkiye'nin ilk uçak fabrikası, GÖKBEY ve HÜRKUŞ'la yeniden hayata dönecek Türkiye'nin ilk uçak fabrikası, GÖKBEY ve HÜRKUŞ'la yeniden hayata dönecek

2017 yılından bu yana SSB tarafından düzenlenen ROBOİK yarışması, bu sene insansız su üstü araçları alanında gerçekleşecek. ROBOİK yarışmasında amaç; insansız araçlar konusundaki çalışmaları geniş tabana yaymak ve Türk savunma sanayiine nitelikli insan kaynağı oluşturmak.