Türk savunma sanayiinin en önemli firmalarından olan ROKETSAN, savunma sanayii alanında yaptığı atılımı uzay alanına da taşıyor.

Özellikle Savunma Sanayii Başkanlığı ile 2018 yılanda imzaladığı Mikro Uydu Fırlatma Sistemi (MUFS) sözleşmesi ile uzay alanında büyük yatırımlara başlayan ROKETSAN, ROKETSAN Akademi vasıtasıyla verdiği eğitimlerde de uzayı ön planda tutuyor.

ABD Deniz Kuvvetleri, belirsiz geleceğe "metaverse" ile hazırlanıyor ABD Deniz Kuvvetleri, belirsiz geleceğe "metaverse" ile hazırlanıyor

Türkiye Uzay Ajansı, 23-24-30 Ağustos ve 1 Eylül 2021 tarihlerinde ROKETSAN Akademi tarafından gerçekleştirilen Uzay Fırlatma Sistemleri Bilgilendirme Programına katılım sağladı ve program sonunda sertifika töreni düzenlendi. Fırlatma Sistemleri Daire Başkanı İsmail Aktaş eğitimi veren ROKETSAN çalışanlarına katkılarından ötürü teşekkür belgesi takdim etti.

Özellikle ROKETSAN Akademi’nin Türkiye Uzay Ajansı’na (TUA) verdiği “Uzay Fırlatma Sistemleri Bilgilendirme Programı” eğitimi ROKETSAN’ın uzay alanındaki uzmanlaşmasını tekrar gözler önüne serdi.

Mikro Uydu Fırlatma Sistemi (MUFS) ve daha birçok uzay projesinin içinde bulunan ROKETSAN, Türkiye’nin uzay ligine çıkmasında önemli bir rol oynayacak.