Füze, roket ve mühimmat teknolojilerinde yakaladığı başarılarla ismini dünyaya duyuran Roketsan, Malezya’nın Langkawi adasında 23-27 Mayıs 2023 tarihleri arasında düzenlenen LIMA fuarı ile Asya-Pasifik bölgesindeki pazarlama faaliyetlerini artırarak ve yeni iş birlikleri kurmayı hedefliyor.

AKINCI TİHA 8 ülkeye ihraç edildi AKINCI TİHA 8 ülkeye ihraç edildi

Türk savunma sanayisi için önem taşıyan fuara, Türkiye de “Milli Katılım” göstererek bölgedeki mevcudiyetini sağlamlaştırmayı amaçlıyor.

Roketsan bu yıl 16’ncısı düzenlenen LIMA’ya dünyadaki muadillerine göre fiyat performans açısından öne çıkan ve tüm dünyada tercih edilir hale gelen ürünleri ve tecrübeli kadrosuyla katılıyor.

Roketsan, tüm dünyadaki ve özellikle de bölgedeki savunma, denizcilik ve havacılık sektörünün buluşma noktası olan LIMA’ya 10 ürünü ile katılım sağlıyor.

Bu ürünler; SİHA’larla birlikte başarısını dünyaya kanıtlayan Mini Akıllı Mühimmatlar MAM-L, MAM-C ve MAM-T, hava, kara ve deniz platformlarından atılabilen seyir füzesi ÇAKIR, deniz kuvvetlerinin vurucu gücü olan ATMACA Gemisavar Füzesi, genel maksat bombalarını akıllı hale getiren TEBER Güdüm Kiti, yüksek isabet ve tahrip gücüne sahip TRG-230 ve TRG-300 Füzeleri, BORA Silah Sistemi (maket) ve Taktik Füze Fırlatma Sistemi – KMC (maket) olarak sıralanıyor.