Rosteh Genel Müdür Yardımcısı Dmitry Lelikov, forumda 50’si yeni olmak üzere binden fazla ürünün sergileneceğini duyurdu. 

Azerbaycan ordusu Karabağ’daki mayınları OZAN’la temizliyor Azerbaycan ordusu Karabağ’daki mayınları OZAN’la temizliyor

İzvestiya’nın haberine göre 5. nesil avcı uçağı Su-57E’nin üretiminin 2025'te başlaması planlanıyor. 28 Temmuz'da yaptığı açıklamada Suhoy Tasarım Bürosu Kokpit Departmanı Başkanı Nikita Dorofeev, gelecekte Su-57'nin pilotunun göz hareketleriyle veya sesiyle kontrol edilebileceğini söylemişti. Dorofeev açıklamalarına, bu şekilde çalışacak bir prototipin mevcut olduğunu ve yapılması gerekenin yapay zekaya, bağlamın öğretilmesinden ibaret olduğu ifadelerini ekledi. 

Bir hafta önce, Rusya Federasyonu Askeri-Teknik İşbirliği Federal Servisi Direktörü Dmitry Shugaev, Rusya'nın yabancı müşterilerle Su-57 avcı uçağı tedariki için ön müzakerelere başladığını söylemişti. Ancak yeni avcı uçağının öncelikli olarak Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetleri’ne teslim edileceği belirtildi. Ayrıca Temmuz ayında, Su-57 avcı uçaklarının alımı için Rusya’ya beş ülkenin başvurduğu açıklanmıştı.