Müzakerelerin kesin sonuç vermediği ve sıcak çatışmaların halen devam ettiği Rusya-Ukrayna savaşında yeni gelişmeler yaşanıyor.

Savaşın başladığı 24 Şubat 2022 tarihinden bu yana Rusya, özellikle Ukrayna’ya ait savunma sanayii şirketlerinin altyapı tesislerini ve Ukrayna’nın askeri üslerini hedef alıyor.

Göğüs göğüse muharebelerin de Ukrayna sahasının neredeyse tamamında yaşandığı savaşta Ukrayna, özellikle Batılı ülkelerden aldığı silah, mühimmat ve doktrinel desteğiyle direnişine devam ediyor.

Tawazun heyetinden Pavo Group’a IDEX fuarında geçmiş olsun ziyareti Tawazun heyetinden Pavo Group’a IDEX fuarında geçmiş olsun ziyareti

Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı işgal girişiminin en önemli sebeplerinden olan Donbas bölgesi neredeyse tamamen kontrol altına alınmasına rağmen Rusya, Ukrayna coğrafyasının tamamında faaliyetlerini sürdürüyor.

Ukrayna'nın doğusunda yer alan Donetsk, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşta saldırıların yoğunlaştığı bölgelerden biri.

Donetsk'e bağlı ve cephe hattına yakın bölgede yer alan Slavyansk şehri de Rus güçlerinin hedef aldığı yerler arasında.

Rus güçlerinin sabah erken saatlerde Slavyansk'ta bir evi ve seramik fabrikasını vurmasının ardından ev ve fabrikada yangın çıktı.

Sakinlerinin daha önce tahliye olduğu ev ve fabrikada ağır hasar oluştu. Saldırılarda herhangi bir can kaybı veya yaralanma bildirilmedi.