Rusya ve Ukrayna arasındaki 

RaHDIt grubunun bir üyesi, ismini açıklamama şartıyla Sputnik’e yaptığı açıklamada, ''Evet, Ukrayna ordusunun gizli belgelerine erişimimiz var. Son duruma ilişkin veriler var. Dostlarımız, Beregini kadın hacker grubu ile çalışıyoruz. Çok da iyi çalışıyoruz. Çok büyük veri dizileri alıyoruz, ama maalesef hemen şimdi tüm kartlarımızı size açamayız, çünkü bu takdirde neler bildiğimiz, neler gördüğümüz anlaşılacak.'' ifadelerini kullandı.

Rus hackerların bu bilgileri, Beregini grubunun yardımıyla gerçek zamanlı olarak almaya devam ettiğinin altını çizen kaynak, ''Onlara da Ukrayna ordusunda hizmet eden onların dostları yardım ediyor.'' dedi.

Almanya, Leopard 2 onayının ardından siber saldırıya uğradı Almanya, Leopard 2 onayının ardından siber saldırıya uğradı

RaHDIt hackerı, ''Amerikan istihbaratının Ukrayna istihbaratına uydu görüntüleri ve radar verilerini sağladığını kesin olarak biliyoruz. Buna Rusya topraklarının uydu görüntüleri de dahil. Sonra Ukrayna füzeleri ve mermileri bu topraklara düşüyor. Radar tespit sisteminin Ukrayna istihbaratının çıkarları için çalıştığını görüyoruz. Bu tür saldırıları gerçekleştirmek için hedeflerin yerine ilişkin net enformasyona ihtiyaç var.'' dedi.