Milli deniz platformlarının ihracat yolu açık Milli deniz platformlarının ihracat yolu açık

Rusya, Peru Hava Kuvvetleri'nin Mi-17-1V askeri nakliye helikopterlerine teknik destek sağladı.

Russian Helicopters Holding tarafından yapılan açıklamada, Peru Hava Kuvvetleri kullanımında olan 6 adet Mi-17-1V askeri nakliye helikopterinin Peru'nun başkenti Lima'da bulunan SEMAN üssünde onarım faaliyetlerinin gerçekleştirildiği ifade edildi.

Onarım çalışmaları, Russian Helicopters'ın bir yan kuruluşu olan Novosibirsk Uçak Onarım Tesisi (NARZ) tarafından son iki yılda gerçekleştirildi. Açıklamada, yapılan bakım sonucunda Peru Hava Kuvvetleri'ne ait 6 adet Mi-17-1V helikopterinin sekiz yıllık ve 2000 saatlik bir revizyon ömrüne ulaştığı belirtildi.

Peru Hava Kuvvetleri, Mi-17-1V askeri nakliye helikopterini doğal afetlerden etkilenen bölgelerdeki insanların taşınması, aranması ve kurtarılması, uyuşturucu kaçakçılığıyla mücadele ve ilaç, yiyecek ve giyecek teslimatı gibi insani amaçlar dahil olmak üzere çeşitli görevler için kullanıyor.

Mi-8/17 helikopter ailesinin tasarımı ve donanımı, yüksek dağlık bölgeler ve sıcak iklime sahip alanlar da dahil olmak üzere neredeyse tüm iklim koşullarında özerk olarak çalıştırılmalarına izin veriyor.