ABD gündeminde yaklaşan başkanlık seçimi yükselmeye devam ediyor. En son ABD istihbaratı, Trump'ı desteklemek için Demokrat rakip Joe Biden'ı karalamaya çalıştığını iddia etti.

Bu iddia ilk değil 
Bundan önce yine ABD istihbaratı Trump'ı Rusya tarafından desteklendiğini öne sürmüştü. Trump ise 2016 yılında gerçekleşen bu hadisede, iddiaları reddetti.

ABD İstihbaratı İran için de aynısını düşünüyor
Servis yalnızca Rusya ve Çin'in değil, İran'ın da seçimlere müdahil olma çabasında olduğunu iddia ediyor. Evanina; seçim altyapısının yabancı etkenler tarafından tehlikeye atılabileceğini ve oylama sürecine karışabileceği ya da oylama sonuçlarını sorgulatabileceği uyarısında bulundu.

Sudan'daki Mısır MiG-29M savaş uçakları imha edildi Sudan'daki Mısır MiG-29M savaş uçakları imha edildi

Karşı İstihbarat Şefi Evanina ile aynı görüşü paylaşmayanlar da var. Yetkililer oylama sonuçlarının manipüle edilmesi olasılığının düşük olduğu fikrinde toplanıyor.
Trump konuya dair açıklama yaptı ve açıklamada, "ABD seçim süreçlerimize dış müdahaleye müsamaha göstermeyecek ve demokratik kurumlarımızı hedef alan kötü niyetli dış tehditlere cevap verecek" şeklinde konuştu. 

Trump basına yaptığı açıklamada ise, "Rusya'nın başkan olarak görmek isteyeceği son insan Donald Trump çünkü Rusya'ya karşı hiç kimse benden daha sert olamaz" ifadelerini kullandı.