SAHA İstanbul tarafından düzenlenen dünyanın ilk sanal savunma sanayii fuarı SAHA EXPO, yurtdışında oldukça ilgi gördü.

Norveç merkezli TyrkiaNytt isimli haber sitesi, dünyanın ilk sanal savunma sanayii fuarı olmasıyla dikkat çeken SAHA EXPO'yu, "Türkiye'nin SAHA EXPO'su ilgi görüyor" başlığıyla yayınladı.

Güney Kore, 8,8 milyar dolar değerinde silah tedarik edecek Güney Kore, 8,8 milyar dolar değerinde silah tedarik edecek

Yapılan haberde, SAHA EXPO ile ilgili genel bilgiler, sergilenen ürünler ve katılımcı firmalardan bahsedilirken fuarın yerli ve yabancı yatırımcılar tarafından büyük ilgi gördüğü vurgulandı.

Dünyanın ilk sanal savunma fuarı SAHA EXPO

SAHA İstanbul'un düzenlediği SAHA EXPO, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında kasım ayında sanal ortamda kapılarını açtı. SAHA İstanbul üyesi ve ASELSAN şirketi BİTES, etkinlik için sanal fuar uygulaması XperExpo'yu geliştirdi.

Savunma sanayii fuarı SAHA EXPO'da katılımcılar her türlü ürünlerini 3D olarak sergileyebiliyor.

SAHA EXPO katılımcıları, dünyanın her yerindeki potansiyel müşterilerine ücretsiz ve sınırsız davetiye gönderebiliyor. Katılımcılar davet ettikleri kişilerin stantlarındaki üç boyutlu ürünlerini görmelerini, kataloglarını incelemelerini, ürün tanıtım videolarını izlemelerini sağlayabiliyor ve onlarla çevrimiçi toplantılar yapabiliyor.

Son güncellemeyle BMC ve ASELSAN Hassas Optik'in (ASELSAN Sivas) aralarında bulunduğu bir dizi firma daha fuardaki yerini aldı. Böylece katılımcı firma sayısı 304'e yükseldi.

SAHA EXPO'yu bugüne kadar 57 bin 643'ü yerli, 8 bin 114'ü yabancı, toplam 65 bin 757 kişi ziyaret etti.

Fuar en fazla yurt dışı ziyaretçiyi Bangladeş, Pakistan, Malezya, Ukrayna, Hindistan, Birleşik Krallık, Nijerya, Fransa ve İtalya gibi ülkelerden aldı.

SAHA EXPO, 9 Nisan 2021'e kadar 24 saat hizmet verecek.