Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası'nda gerçekleştirilen imza törenine; SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş, Deniz Projeleri Koordinatörü Levent Kerim Uça,  Çorlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan, Meclis Başkanı Erdim Noyan, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Manav ve Genel Sekreter İbrahim Karağöz katıldı.

ABD'den Suudi Arabistan'a Abrams ve Bradley için yedek parça satışı ABD'den Suudi Arabistan'a Abrams ve Bradley için yedek parça satışı

"Sanayicilerimiz ÇTO'da kurulacak 'Saha İstanbul İrtibat Ofisi' ile güzel işlere imza atacaklar"

Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan imza töreninde yaptığı konuşmada; SAHA İstanbul ile iş birliğini geliştirme noktasında önemli bir protokol imzaladıklarını belirterek, “Odamız bünyesinde kurulacak SAHA İstanbul İrtibat Ofisi ile sanayicilerimiz savunma sanayi konusunda güzel işlere imza atacaklar. Bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş de Çorlu’nun önemli bir üretim potansiyeli olduğunu belirterek, “Bu bölgede savunma sanayinde faaliyet gösterebilecek potansiyeli olan çok sayıda firma var. Bu uygulama ile güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum.” ifadelerini kullandı. 

Resim

SAHA İstanbul’un tecrübesi, Çorlu’nun üretim gücü ile buluşuyor

Çorlu Savunma Sanayi Geliştirme Programı kapsamında imzalanan bu protokol ile Çorlu TSO üyelerinin savunma sanayii, sivil havacılık ve uzay sektörlerinde üretim yapmaya teşvik etmek üzere; bilgilendirilmesi, projelerden haberdar edilmesi, projeler etrafında kümelenmesi ve ana yüklenicilerle birlikte çalışma ortamının sağlanması amaçlanıyor.

Üniversitelerle sanayinin senkronize çalışmasının sağlanması, devlet desteklerinin protokol konusu ana sektörlerdeki projelere yoğunlaştırılması, ülkede olmayan ve fakat mutlaka olması gereken üretim yeteneklerin ülkeye kazandırılması, yurt dışı pazar arayışına destek verilmesi hususları imzalanan “Çorlu Savunma Sanayi Geliştirme İşbirliği Protokolü”nün hedefleri arasında yer alıyor.

Çorlu–İstanbul arasında bilgi ve üretim köprüsü kuruluyor

Protokol kapsamında; oda üyeleri ve SAHA İstanbul üyeleri arasında iş birliği ve dayanışma ortamı oluşturulacak. Savunma sanayii, sivil havacılık ve uzay sektörlerine yönelik sistem ve alt sistem projelerinde Çorlu TSO ve SAHA İstanbul üyelerinin birlikte iş yapmaları sağlanacak ve bilgi paylaşımına imkan verilecek. Sektörün gelişimine yönelik; fuar, sergi, eğitim, seminer, konferans ve çalıştay gibi etkinlikler düzenlenecek.