Kuzey Kore’den balistik füze denemesi Kuzey Kore’den balistik füze denemesi

Sanayii ve Teknoloji Bakanı Hasan Büyükdede ve beraberindeki heyet, KKTC'ye 3 günlük bir ziyarette bulunuyor.

Haber Kıbrıs'ın aktardığına göre, Sanayii ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı'nın ile makamına ziyarette bulunarak görüşme gerçekleştirdi.

Arıklı, Büyükdede ile görüşmelerinin ''Sanayii ve Teknoloji'' konularını içerdiğini belirterek, ''Ama en önemlisi, ekonomik pakette de yer alan organize sanayii bölgelerinin ıslahı, geliştirilmesi ve ihracata yönelik organize sanayiinin kurulabilmesi için gerekli altyapı çalışmalarını konuşacağız. Sonrasında ise bizim Türkiye’ye yapacağımız ziyarette gerekli anlaşmaları hayata geçireceğiz.'' ifadelerini kullandı. İki devletli çözüm hakkında da konuşan Başbakan Yardımcısı Arıklı, KKTC’nin kendi yol haritasını çizdiğini ve federasyona son verdiğini belirterek, ''İki devletli bir çözümden bahsediyorsak, üreten bir toplum olmak zorundayız.''dedi.

Sanayii ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede ise Türkiye'nin bu konudaki birikimini KKTC ile paylaşacaklarına değinerek, ''Kardeş vatanımız Kıbrıs’ın kendine yeter hale gelmesi ve dünyada saygın bir sanayii altyapısına, endüstriyel altyapıya, ticaret altyapısına kavuşabilmesi konusunda bilgilerimizin Kıbrıs’a transfer edilmesi konusunda bir görev üstlendik.'' açıklamasını yaptı.