Türkiye’nin öncü savunma sanayii firmalarından ASELSAN, BMC, FNSS, Otokar ve Pavotek gibi şirketlerin paydaşı olduğu Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği SASAD’ın, 31. Olağan Genel Kurul Toplantısı’na Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir de katıldı.

Lockheed Martin, ABD donanmasıyla yeni sözleşme imzaladı Lockheed Martin, ABD donanmasıyla yeni sözleşme imzaladı

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’in resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği SASAD’ın 31. Olağan Genel Kurul Toplantısı’na katıldık. Genel Kurulun sanayicilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerine yer verildi.

Milli Savunma Bakanlığı’nın öneri ve desteği ile 1990 yılında Ankara’da kurulan SASAD; Türkiye’nin savunma ve güvenlik alanında dışa bağımlılığını en aza indirecek ve uluslararası alanda rekabet edebilen bir sanayii oluşumuna katkıda bulunmayı, ihtiyaç ve tedarik makamları ile eşgüdüm sağlamayı, sektör paydaşları arasında iş birliğini pekiştirecek ve sinerji yaratacak platformları sağlamayı ve üyelerinin talep ve beklentilerine çözüm üreterek, onlara fayda sağlamayı amaçlıyor.