Savunma Sanayii Başkanlığı ve "Savunma ve Havacılık Sanayii İhracatçıları Birliği" desteğiyle; SaSaD stratejik ortaklığı ile düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek Anayurt ve Sınır Güvenliği Fuarı SEDEC, savunma sanayii firma temsilcileriyle Emniyet Genel Müdürlüğü, Kara, Hava, Deniz Kuvvetleri ve Jandarma Genel Komutanlığı gibi ihtiyaç makamlarını bir araya getirmeye devam ediyor.

Çeşitli görüşmelerin yapıldığı ve yeni anlaşmalara zemin hazırlayan SEDEC Fuarı'nda düzenlenen çok sayıdaki konferans ve panellerle yurt içi ve yurt dışında yaşanan son gelişmeler sektör temsilcileri ve sanayicilerin bilgisine sunuluyor.

40’dan fazla ülkeden savunma sanayii temsilcilerinin katıldığı fuarda yer alan ASELSAN, MKE, ASFAT, METEKSAN, Aspilsan ve daha bir çok yerli savunma sanayii firmaları da büyük ilgi görüyor.

Fuarın ilk günü yurtdışından Pakistan'dan katılım oldu. Pakistan Savunma Üretim Bakanı Muhammed Israr Tareen ve Pakistan Ankara Büyükelçisi Sirus Seccad Gazi, ASFAT’ı ziyaret etti.

Resim

Tareen ve Gazi, ASFAT Genel Müdürü Esad Akgün tarafından karşılandı. Esad Akgün; Tareen ve Gazi’ye stantta sergilenen ürünler hakkında bilgiler verdi. Taraflar karşılıklı görüşmelerde bulundu.

Kanada ile Boeing arasında P-8A Poseidon anlaşması Kanada ile Boeing arasında P-8A Poseidon anlaşması

Anayurt Güvenliği, Sınır Güvenliği, İç Güvenlik, Sahil Güvenlik, Şehir Güvenliği, Uydu, İletişim Güvenliği, Siber Güvenlik alanlarında son teknolojiye sahip ürünlerin yer alacağı fuarın ikinci gününde Brezilyalı savunma sanayii temsilcileri ve bir grup asker; METEKSAN Savunma'yı ziyaret etti.

Resim 

Fotoğrafta yer alan sunum ekranında METEKSAN Savunma tarafından üretilen ve ihracat başarıları yakalamış Yara Savunma Simülatörü dikkat çekti.

Fuar'ın önemli katılımcı şirketlerinden olan ASELSAN, fuarda en son ürün ve teknolojileriyle ulusal ve uluslararası müşterilerini karşılamaya devam ediyor. 

Resim

Mevcut ve yeni teknolojik çözümlerin sergileneceği fuarın çok sayıda görüşme, anlaşma ve iş birliğine ev sahipliği yapması bekleniyor.