Sosyal medya mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın kullanıcılarına seçim seçeneği sunmadığı zorunlu güncelleme kararının yankıları sürüyor. Signal'in kurucusu Brian Acton, birçok tepkiye rağmen kullanıcıların çoğunun WhatsApp kullanmaya devam edeceğini öne sürdü.

İngiltere, Blue Shell ile topçu atış eğitimlerinde 120 milyon sterlin tasarruf etti İngiltere, Blue Shell ile topçu atış eğitimlerinde 120 milyon sterlin tasarruf etti

WhatsApp’ın bu değişikliğinden sonra, birçok sosyal medya uygulaması milyonlarca yeni takipçi kazandı. Sosyal medya uygulamalarından Signal’in kurucusu Brian Acton, dikkat çekici söylemlerde bulundu.

NTV’de yer alan habere göre, son yaşanan olaydan sonra 20 milyona yakın takipçi kazanan Signal hakkında konuşan Acton'dan ilginç bir açıklama geldi.

Acton Signal’in hiçbir zaman WhatsApp’ın yerini almasını beklemediğini söyledi. Acton, kullanıcılar çevresiyle görüşmek için Signal ve benzeri sosyal medya uygulamalarına geçeceklerini ifade etti. Acton’un ifadelerine göre milyarlarca kişi WhatApp’a olan tepkilere rağmen diğer sebeplerden dolayı kullanmaya devam edecek.

Facebook ile yollarını ayırmıştı

2014 yılında WhatsApp'ı Facebook'a satan Brian Acton, 2017 yılında Facebook CEO'su Zuckerberg’in yönetimi ile yaşadığı görüş ayrılıklarının ardından istifa etmişti.

İlerleyen dönemde yeni bir fikirle Signal’i kuran Brian Acton, Londra’da bulunan Cambridge Analytica adlı veri analiz şirketinin Facebook hesabından veri topladığını ve bu toplanan verileri Amerika seçimleri ve Brexit referandumunu etkilemek için kullandığını iddia etmesinin ardından “Delete Facebook” kampanyasına destek oldu.