Heyet, Bangladeş Genelkurmay Başkanı Korgeneral Ataul Hakim Sarvar Hasan’ı makamında ziyaret etti.

Bangladeş ordusunun Twitter hesabından yapılan ziyaret ile ilgili yapılan açıklamada, ''Genelkurmay Başkanı Korgeneral Ataul Hakim Sarvar Hasan, Türk heyetini kabul etti.'' ifadeleri kullanıldı.

Rheinmetall'dan Alman ordusuna 50 milyon avroluk ağır çekici ünitesi Rheinmetall'dan Alman ordusuna 50 milyon avroluk ağır çekici ünitesi

Heyette, Roketsan Pazar Geliştirme ve Tanıtım Direktörü Dr. Hüdai Özdamar, Roketsan Genel Müdür Yardımcısı Anıl Ünal ve SSB Uluslararası İşbirliği Daire Başkanı Ahmet Kaygusuz yer aldı. 

2021'nin Mart ayında Bangladeşli yetkililer, KAPLAN Füze Sistemi’nin Haziran 2021’e dek Bangladeş ordusunun kullanımına sunulacağını açıklamıştı.

Haziran 2021'de ise Bangladeşli sosyal medya kullanıcılarının paylaştığı fotoğraflarda ROKETSAN üretimi, TRG-300 KAPLAN füze sisteminin fırlatma aracı, komuta aracı ve füze yükleme aracı görüldü.

ROKETSAN ve Bangladeş Ordusu arasında toplam 3 batarya ve 18 fırlatma aracının 60 milyon dolar karşılığında teslim edilmesi için sözleşme imzalanmıştı. Bu kapsamda Nisan ayından bu yana TRG-300 Kaplan eğitimleri içinTürkiye'de bulunan 41 Bangladeşli asker, eğitimlerini tamamlayarak Bangladeş’e dönmüştü.