Starlink uydu interneti hizmetlerinin kullanım ağı genişlemeye devam ediyor.

SpaceX dün, Twitter'da Starlink uydu internet hizmetinin Norveç'e geldiğini ve kullanılmaya hazır olduğunu duyurdu. Yapılan paylaşımda ayrıca, müşterilerin satın alma gücü paritesini daha iyi yansıtmak için çoğu ülkede fiyatların ayarlandığı kaydedildi.

Starlink'in dünya üzerinde verdiği hizmetler haritasına bakıldığında, uzay tabanlı internet hizmetinin Norveç'in tamamında olmadığı görülüyor. Starlink'in haritasına göre, internet hizmeti şimdilik yalnızca Norveç'in güney kesimindeki Vest-Agder, Vestfold, Østfold, Aust-Agder, Telemark'ın bazı kısımları ve Rogaland bölgelerinde bulunuyor.

Ülkenin kuzeyinde kalan başkent Oslo ise bekleme listesinde bulunuyor ve Oslo dahil ülkenin kuzeyindeki pek çok bölgede internet hizmeti 2023'ün ilk çeyreğinden itibaren verilecek.

Starlink'in Norveç'te kullanıma sunulacağı haberi, CEO Elon Musk'ın 29 Ağustos Pazartesi günü Norveç'te yapacağı ONS 2022 Konferansı'ndan hemen önce geldi.

Enerji, teknoloji ve inovasyon konularının masaya yatırılacağı ONS 2022 Konferansı'na Elon Musk'ın dışında Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Norveç Veliaht Prensi Haakon Magnus, Norveç Başbakanı Jonas Gahr Støre ve birkaç enerji şirketi CEO'su dahil olmak üzere pek çok konuşmacı katılacak.

17 doktorun teşhis koyamadığı hastalığı ChatGPT çözdü 17 doktorun teşhis koyamadığı hastalığı ChatGPT çözdü