Irak ve Suudi Arabistan, ABD'nin bölgeden tamamen çekileceği yönündeki emareler arttıkça askeri olarak dirsek temaslarını sıkılaştırıyor.

SPA'nın haberine göre Irak Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Kasım Muhammed Salih'in Riyad ziyaretine bir dizi üst düzey Iraklı askeri yetkili eşlik etti. 

Riyad'daki Kraliyet Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Karargahı'nda gerçekleşen görüşmeye Suudi Arabistan Kraliyet Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Fahd bin Abdullah Al Mutair'de katıldı.

Görüşmede, iki ülke arasındaki askeri iş birliğinin yanı sıra, Irak Silahlı Kuvvetleri'nin bölgedeki DAEŞ hedeflerine yönelik sıkı operasyonları ele alındı.

Rusya Savunma Bakanı'ndan İran üretimi İHA ve füzelere inceleme Rusya Savunma Bakanı'ndan İran üretimi İHA ve füzelere inceleme

Eylül ayında resmî temaslarda bulunmak üzere Irak'ı ziyaret eden Suudi Arabistan İçişleri Bakanı Abdulaziz bin Suud bin Nayif ve Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi ile görüşme gerçekleştirmiş ve  iki ülke arasında güvenlik ve terörle mücadele alanlarında mutabakata varılmıştı.