26-29 Mayıs tarihleri arasında Bakü Crystal Hall ve Denizkenarı Millî Park'ta düzenlenecek olan TEKNOFEST için yapılan hazırlıklar hız kesmeden devam ediyor.

World Drone Cup’un galipleri belli oldu World Drone Cup’un galipleri belli oldu

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı, Azerbaycan Cumhuriyeti Dijital Gelişim ve Ulaştırma Bakanlığı ile Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen TEKNOFEST Azerbaycan ile 4 gün boyunca unutulmaz anlara imza atılacak.

Bir millet iki devlet olan Türkiye ve Azerbaycan arasındaki kardeşlik bağlarını daha ileri boyuta taşıyacak olan TEKNOFEST Azerbaycan'da 10 farklı kategoride yarışmalar düzenlenecek.

Yoğun bir katılımın olacağı düşünülen TEKNOFEST Azerbaycan; Türk ve Azerbaycan Hava Kuvvetlerinin Bakü semalarındaki nefes kesen gösteri uçuşlarına, konser ve lazer ve dans gösteri gibi çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak.

Unutulmaz anların yaşanacağı TEKNOFEST Azerbaycan'da ziyaretçiler, dört gün boyunca birbirinden farklı etkinliklerle eğlenceli anlar yaşayacak.

Su yüzeyinde gerçekleşecek uçuş şovları, 720 derece dönebilen uçuş simülatörü, ziyaretçilerin havada uçuş deneyimi yaşayabileceği hava tüneli, Bakü Meydanı’nda yapılacak lazer şovları ve her akşam gerçekleşecek konserler TEKNOFEST Azerbaycan’a damga vuracak.

Toplam 5 bin yarışmacının başvurduğu TEKNOFEST Azerbaycan'da bin takımdan 250’den fazlası finale kaldı. 

76 paydaş kurumun destekleriyle 26 Mayıs Perşembe günü kapılarını açacak olan TEKOFEST Azerbaycan 28 Mayıs Cumartesi günü iki devletin Cumhurbaşkanını TEKNOFEST Azerbaycan’da ağırlayacak.