TEKNOFEST heyecanı, coşku ve mutluluğu Türkiye'den kardeş ülke Azerbaycan'a taşındı.

Aylardır merakla beklenen TEKNOFEST Azerbaycan, her yaştan ziyaretçinin katılımıyla büyük bir coşku ile başladı. İki devlet ve bir milletin çocuklarını Türk bayrakları altında bir araya getiren TEKNOFEST Azerbaycan ile 4 gün boyunca yeni ve orjinal projeler yarışacak, geleceğin teknolojisine benzersiz ve yeni çözümler getirilecek.

Resim

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, BAYKAR Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal ve çok sayıdaki bakan ve kurum başkanlarının ilk günden katıldığı TEKNOFEST'e Türk teknoloji ve savunma sanayii devlerinden ASELSAN, BAYKAR, ROKETSAN, TEİ, HAVELSAN, TUSAŞ, Türksat ve çok sayıdaki firma dikkat çeken ürünleriyle katıldı.

Teknolojiye meraklı gençlerin ilgisi ile büyüyecek olan TEKNOFEST, Azerbaycan'da bu yıl 40 yarışmaya ulaştı.

Bir millet iki devletin kardeşlik bağlarını daha ileri boyuta taşıyacak olan TEKNOFEST Azerbaycan'da 10 farklı kategoride yarışmalar düzenlenecek.

Yoğun bir katılımla başlayan TEKNOFEST Azerbaycan; Türk ve Azerbaycan Hava Kuvvetlerinin Bakü semalarındaki nefes kesen gösteri uçuşlarına, konser ve lazer ve dans gösteri gibi çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak.

Unutulmaz anların yaşanacağı TEKNOFEST Azerbaycan'da ziyaretçiler, dört gün boyunca birbirinden farklı etkinliklerle eğlenceli anlar yaşayacak.