Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, İstanbul ve Ankara’dan sonra bu yılki son yolculuğuna İzmir’de devam ediyor.

Cumhuriyetin 100. yılında ülkemizin üç büyük şehrinde gerçekleştirilen festivalin son durağı İzmir oldu. Festival, İzmir’de 27 Eylül – 01 Ekim 2023 tarihleri arasında devam edecek. Tam bağımsız bir Türkiye için “Milli Teknoloji Hamlesi” vizyonuyla milyonları kucaklayıp bir araya getiren TEKNOFEST İzmir, coşkuyu ve heyecanı yine göklere taşıyacak.

ABD, BAE’nin topçu ve havan tespit radarı talebini onayladı ABD, BAE’nin topçu ve havan tespit radarı talebini onayladı

photo_5812451187130220671_y

SSB Başkanı Görgün; “Teknofest, gençlerimizdeki zihinsel değişimi başlatma çabasıdır!”

Teknofest İzmir kapsamında değerlendirmelerde bulunan SSB Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün şunları kaydetti:

“Yarın büyük problemleri çözmesini beklediğimiz gençlerin önüne bugün büyük fırsatlar sunmamız gerekiyor. Teknofest ruhu gençlerimize potansiyellerini gösteriyor, cesaret veriyor, öz farkındalık ve öz güven kazandırıyor, mücadele etmeyi ve birlikte başarmayı gösteriyor, başarısızlık durumunda yeniden ayağa kalkıp denemeyi öğretiyor. Teknofest, gençlerimize umut ve ilham vererek geleceği hayal ettiriyor. Ülkenin ve dünyanın geleceğinde kendilerini görüp konumlandırmalarını sağlıyor. Gençlerimizin heyecanı, azmi, kararlılığı ve hayalleri bizlere yarınlarımızın teminat altında olduğunu en güzel şekilde gösteriyor. Teknofest, gençlerimizdeki zihinsel değişimi başlatma çabasıdır!”

SSB standında gelecek nesillere ilham olacak birçok aktivite yer alıyor

Teknofest İzmir kapsamında, son dönemde savunma sanayiine damga vuran platformların, milletimiz tarafından teveccüh ile karşılanan ve dünya tarafından yakînen takip edilen sistemlerin maketlerinin de sergilendiği SSB stant alanında her gün günde 4 defa “Kim Vizyoner Olmak İster?” yarışması organize ediliyor. Düzenlenen bu çevirimiçi yarışmaya ilk doğru yanıtı veren yarışmacılara çeşitli ödüller veriliyor, alanda röportajlar ile belgesel gösterimleri gerçekleştiriliyor, paraşüt simülatörü etkinliği ve yapay zekâ destekli resim etkinliği düzenleniyor.