Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, bu yıl İstanbul ve Ankara’nın ardından İzmir’de de kapılarını açtı.

T3 Vakfı çatısı altında 2018’den beri her yıl birçok farklı şehirde düzenlenen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı olan 2023’te, 3 farklı şehirde milyonları ağırlıyor. 27 Nisan – 1 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda, 30 Ağustos - 3 Eylül tarihlerinde de Ankara’daki Etimesgut Havalimanı’nda 7’den 70’e milyonları ağırlayan TEKNOFEST’in 2023’teki son durağı ise 7 Eylül - 1 Ekim tarihleri arasında İzmir’deki Çiğli Havalimanı oluyor.

TEKNOFEST’in düzenlediği ilk yıldan beri en büyük destekçilerinden biri olan Roketsan da İstanbul ve Ankara’daki festivallerin ardından İzmir’deki TEKNOFEST’e de son teknoloji ürünleri ve eğlenceli aktiviteleri ile katılıyor.

“Yarın için Yükseliyoruz” sloganı ile 35’inci yaşında büyük hedeflerle yolunda ilerlemeye devam eden Roketsan, TEKNOFEST İzmir’de; Seyir Füzesi ÇAKIR, İHA-230 Havadan Karaya Balistik Süpersonik Füze, Mini Akıllı Mühimmatlar MAM-C, MAM-L ve MAM-T, HİSAR Hava Savunma Füze ailesi, ATMACA Gemisavar Füzesi ve SUNGUR Hava Savunma Füze Sistemi’ni milyonlarca katılımcının yakından incelemesi için standında sergiliyor.

RHP01183

Roketsan’ı Ziyaret Edenler hem Eğleniyor hem de Öğreniyor

7’den 70’e milyonların katıldığı TEKNOFEST hem eğlenceli hem de öğretici aktiviteleri ile de öne çıkıyor. Roketsan da standını ziyaret edenleri eğlenceli ve öğretici aktiviteler ile karşılıyor.

ABD'nin yüksek irtifa casusluk programında hedef 2025 ABD'nin yüksek irtifa casusluk programında hedef 2025

Roketsan standındaki “AI (Dijital) Hayaller Sergisi”, festival ziyaretçilerinin hayallerinden oluşuyor. İnteraktif ve eş zamanlı gerçekleşen bu sergi modelinde katılımcılar hayallerini tasvir ediyor ve yapay zekâ programı bunları birer sanat eserine dönüştürüyor. Ortaya çıkan eserler, katılımcılara, Roketsan hatırası olarak hediye ediliyor. Aynı zamanda gün boyunca festival ziyaretçileri tarafından hayallerle oluşturulan eserler, bir led ekrana yansıtılan foto mozaik sistemi ile Roketsan logosunu oluşturuyor.

RHP_1869

“Görevimiz Mülakat” etkinliği ise üniversite öğrencilerine yönelik olarak düzenleniyor. Bir oda içerisinde gerçekleştirilen etkinlik, üniversite öğrencilerinin mezun olduktan sonra katılacağı mülakatlara ön hazırlık niteliği taşırken bir yandan da o anları kayda alıyor. Öğrenci içeri girdikten sonra tek soruluk bir mülakat başlıyor. Gün boyunca kayıt edilen görüntüler arasından dikkat çekici anlar birleştirilerek kısa bir video haline getiriliyor.

“Roketsan Kişiliğini Keşfet” etkinliğinde ise ziyaretçiler interaktif bir teste katılıyor. Katılımcılara çoktan seçmeli cevapları olan 10 ayrı soru yönetiliyor ve verdikleri cevaplara göre de analiz yapılarak karakterlerinin hangi Roketsan ürününün profiline daha uygun olduğu belirleniyor.

RHP_1958

“GreenBox Fotoğraf Alanı”nda ise katılımcılara belirledikleri bir arka planda Roketsan’dan bir hatıra fotoğrafı hediye ediliyor. Arka plandaki görseller ise Roketsan ürünleri ve ürünlerin atış anlarından oluşuyor.

“Roketsan Bilgi Yarışması” etkinliği ise katılımcıların soruları bilerek ödül kazanabileceği bir yarışma olarak büyük ilgi topluyor.