Elektrikli otomobil dendiğinde akla gelen ilk firmaların başında yer alan Tesla, genel merkezinin lokasyonunu değiştirme kararı aldı. Tesla'nın yıllık hissedarlar toplantısında konuşma yapan Tesla CEO'su Elon Musk, şirketin merkezini Teksas eyaletinin en büyük şehirleri arasında yer alan Austin'e taşınacağını duyurdu. 

Webrazzi'nin haberine göre Tesla'nın genel merkezi şu ana kadar Palo Alto'da bulunuyordu. Tesla'nın yıllık hissedarlar toplantılarını da Palo Alto'da bulunan merkezde gerçekleştiriliyordu. Fakat dün gerçekleşen yıllık hissedarlar toplantısı Tesla'nın Austin'de bulunan Gigafactory tesisinde gerçekleşti.

Şirketin genel merkezini Austin'e taşısalar da Kaliforniya'da büyümeye devam edeceklerini de paylaşan Musk, Tesla'nın Kaliforniya'da bulunan elektrikli otomobil fabrikasını kullanmaya devam edeceğini de sözlerine ekledi. Söz konusu fabrikanın verimliliğini artırmak istediklerini de belirten Musk, üretimi yüzde 50 oranında artıracaklarını da aktardı.

World Drone Cup’un galipleri belli oldu World Drone Cup’un galipleri belli oldu

Kaliforniya eyaletinde bulunan fabrika 1 yıl içinde 500 bin adet Model 3 ve Model Y, 100 bin adet ise Model S ve Model X üretimi yapabiliyor.