ABD başkanlık seçimlerinde sonuçlardan memnun olmayan Trump destekçileri, sonuçlara karşı çıkmak için örgütlenmek ve yönlendirme adına Facebook platformunda bir araya gelmeye başladı. Seçimin yanlış olduğu yönünde paylaşımlarda bulunan ve silahlı şiddeti ima eden "Stop the Steal" (Hırsızlığı Durdurun) isimli grup, Facebook'un engeline takıldı. 

Mashable'ın haberine göre, bir günde 300 binden fazla takipçiye ulaşan grup, Facebook tarafından kaldırıldı. Grubun yaydığı teorilerde Trump'tan ilham aldığı öne sürüldü. Facebook grubun yanı sıra "Stop the Steal" etiketinin aranmasını da engelledi. 

KAREL ile PLAN-S'den IoT teknolojilerinde iş birliği KAREL ile PLAN-S'den IoT teknolojilerinde iş birliği

Bağış toplanmaya çalışıldı

Grubun muhafazakar ve kar amacı gütmeyen Women for America First isimli kuruluş tarafından açıldığı öğrenildi. İç savaş çağrısında bulunan kullanıcılar, yüz yüze etkinlikler de planlıyordu. Aynı zamanda çeşitli bağış toplama çağrıları yapılan grupta, ne kadar bağış toplandığına dair henüz herhangi bir bilgi alınamadı. 

OneZero'da yer alan habere göre, bağış toplanırken "Uçuşlar, benzin ve oteller için yardıma ihtiyacımız var." ifadesi kullanıldı.