Türk savunma sanayii ürünleri yurt dışı fuarlarda sergilenmeye devam ediyor.

Katar'ın ev sahipliğinde yapılacak olan DIMDEX 2022 fuarı 21-23 Mart'ta kapılarını açıyor.

Fuarda Türk savunma sanayiinin devleri de yer alacak. Bu yılki ihracat hedefi 4 milyar dolar olan Türk savunma sanayii şirketleri, pandemi sonrası ilk kez uluslararası bir fuara geniş bir katılım gerçekleştirecek.

Fuara toplamda 32 savunma sanayii firması katılacak. Fuara; Anadolu Tersanesi, Ares Tersanesi, Armelsan, ASELSAN, ASFAT, BİTES, BMC (Barzan Holding) Dearsan, Desan Tersanesi, Dorçe, Electroland, Esetron Savunma, Fora Savunma, HAVELSAN, HOYTEK, HTR, İşbir Elektrik, MENSAN, Meteksan Savunma, MKE AŞ, Nurol Makina, Öztek Tekstil, REPKON, ROKETSAN, SAHA İstanbul, SDT, Simsoft, STM, TAIS, Titra Teknoloji, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii ve Yonca Onuk şirketleri katılacak.

Yerli ve özgün teknolojilerin sergileneceği fuarda Türk savunma devlerinin ürettiği deniz sistemleri, İHA ve İKA'lar, zırhlı araç platformları, silah sistemleri, elektronik sistemler, mühimmatlar, simülatörler, lojistik destek ürünleri tanıtılacak. Fuarda çeşitli görüşmelerin yapılması ve  çok sayıda anlaşmaya imza atılması bekleniyor.

TEKNOFEST İzmir başladı TEKNOFEST İzmir başladı

17 ülkeden 167 firmanın katılacağı fuarın; Katar ve bölge ülkeler ile Türkiye arasındaki savunma sanayii iş birliğinin güçlendirilmesi açısından büyük öneme sahip olacağı değerlendiriliyor.