Türk savunma sanayiinin özgün zırhlı araçları, Afrika ülkelerinin silahlı kuvvetlerinde kendine yer bulmaya devam ediyor.

Burkina Faso medyasının paylaştığı görüntülere göre Nurol Makina tarafından geliştirilen Ejder Yalçın 4x4 taktik tekerlekli zırhlı araç (TTZA), Burkina Faso Ulusal Kanal'nın korumasını sağlarken görüntülendi. 

Lockheed Martin, ABD donanmasıyla yeni sözleşme imzaladı Lockheed Martin, ABD donanmasıyla yeni sözleşme imzaladı

Burkina Faso'nun güvenlik güçleri tarafından aktif olarak kullanılan Ejder Yalçın TTZA, başkent Vagadugu'daki askeri hareketlilik sırasında aktif olarak kullanılmıştı.

Ejder Yalçın 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç

Ejder Yalçın 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracı, Nurol Makina tarafından, askeri birlikler ile güvenlik güçlerinin meskûn mahal ve kırsal BEKA alanlar dahil olmak üzere her türlü bölge ve arazi şartlarında harekât ihtiyaçlarına cevap vermek üzere geliştirilen yüksek koruma ve hareket kabiliyetlerine sahip, harekât sahasında kendini kanıtlamış özgün bir platform olarak biliniyor.

Ejder Yalçın 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracı, yüksek torka sahip dizel motoru ve tam bağımsız süspansiyon sistemi ile yüksek arazi performansı sunuyor. Ejder Yalçın 4x4’ün geliştirilmesi sırasında üstün bekâ özelliklerinin yanı sıra kullanıcının operasyonel ve ergonomik ihtiyaçları da göz önünde tutulmuş ve böylece personelin güven içinde, etkin görev yapması için ideal bir platform oluşturuldu.