Türk zırhlısı Ejder Yalçın, Macar ordusunda aktif görev alıyor.

Nurol Makina tarafından üretilen ve Macaristan'a ihraç edilen Ejder Yalçın Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç, Macaristan'ın Ukrayna sınırında gerçekleştirdiği denetimde görüntülendi.

Macaristan Başbakanı Viktor Orbán'ın da katıldığı denetimde, çok sayıda Ejder Yalçın 4x4 TTZA'nın görev alması dikkatlerden kaçmadı.

Türkiye'den Karadağ'a askeri araç hibesi Türkiye'den Karadağ'a askeri araç hibesi

Nurol Makina, ilk olarak Şubat 2021'de 10 adet Ejder Yalçın'ı Macar güvenlik güçlerine teslim etmesinin ardından kısa süre içerisinde 40 adet zırhlı aracın daha Macaristan'a teslimatlarını gerçekleştirdi.

Dünyanın birçok yerinde büyük bir pazar hacmine sahip olan Ejder Yalçın TTZA, Orta Doğu, Körfez, Asya, Afrika ve Avrupa'da birçok ülke tarafından aktif olarak kullanılarak, hem NATO hem de Birleşmiş Milletler görevlerinde yararlanılan tek Türk aracı olma başarısını yakaladı.

Ejder Yalçın 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç

Ejder Yalçın 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracı, Nurol Makina tarafından, askeri birlikler ile güvenlik güçlerinin meskûn mahal ve kırsal BEKA alanlar dahil olmak üzere her türlü bölge ve arazi şartlarında harekât ihtiyaçlarına cevap vermek üzere geliştirilen yüksek koruma ve hareket kabiliyetlerine sahip, harekât sahasında kendini kanıtlamış özgün bir platform olarak biliniyor.

Ejder Yalçın 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracı, yüksek torka sahip dizel motoru ve tam bağımsız süspansiyon sistemi ile yüksek arazi performansı sunuyor. Ejder Yalçın 4x4’ün geliştirilmesi sırasında üstün bekâ özelliklerinin yanı sıra kullanıcının operasyonel ve ergonomik ihtiyaçları da göz önünde tutulmuş ve böylece personelin güven içinde, etkin görev yapması için ideal bir platform oluşturuldu.