Ukrayna Başbakanı Denis Şmıgal, Türkiye ziyareti kapsamında, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank ve Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir ile Mabeyn Köşkü'nde bir araya geldi.

HÜRJET 9'uncu test uçuşunu gerçekleştirdi HÜRJET 9'uncu test uçuşunu gerçekleştirdi

Toplantıda savunma sanayii, teknoloji gibi alanlarda iş birliği konuları görüşüldü.

Savunma Sanayii Başkanlığı resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, ''Türkiye'de bulunan Ukrayna Başbakanı Denis Şmıgal, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir ile bir araya geldi. Toplantıda, sanayi, teknoloji ve savunma sanayii alanında iş birliği konuları görüşüldü.'' ifadelerine yer verildi.

Toplantıda, sanayi, teknoloji ve savunma sanayii alanında iş birliği konuları görüşüldü.

Toplantıya Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım, Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Faruk Yiğit, Savunma Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği (SAHA İstanbul) Yönetim Kurulu Başkanı ve Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, ROKETSAN Genel Müdürü Murat İkinci, HAVELSAN Genel Müdürü Mehmet Akif Nacar ve TUSAŞ Motor Sanayii AŞ (TEI) Genel Müdürü Mahmut Faruk Akşit ve SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş katıldı.