Türkiye'nin havacılık alanındaki önemli şirketlerinden biri olan TUSAŞ'ın (Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.) kuruluşunun üzerinden 48 yıl geçti.

TUSAŞ'ın resmî Twitter hesabı üzerinden yapılan videolu paylaşımda özgür ve hür olma hayaliyle çıkılan yolculukta şanlı Türk bayrağınının gururla dalgalanması için çalışmalarının 48 yıl yıl boyunca sürdürüldüğü ifade edildi. TUSAŞ'ın Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, "Tam 48 yıl oldu! Özgür ve hür olma hayaliyle çıktığımız bu yolculukta bugün ülkemizin beka projelerini yaparak şanlı bayrağımızın gururla dalgalanması için çalışıyoruz." ifadelerine yer verildi.

Kuruluşunun 48'inci yıldönümünü kutlarken GÖKBEY Genel Maksat Helikopteri'nin de 3'üncü prototipinin başarılı bir uçuş testinde bulunması TUSAŞ'a çifte mutluluk yaşattı. TUSAŞ yaptığı diğer paylaşımda, "Bugün #TUSAŞ'ın 48. kuruluş yıldönümü mutluluğunu yaşarken, GÖKBEY'imizin de 3. prototipinin başarılı bir uçuşla testlere dahil olması bizlere çifte mutluluk yaşattı. Savunma Sanayii alanımızda yıllardır başarıyla hizmet vermekten gurur duyuyoruz." ifadelerini kullandı.

Kuruluşunun 48'inci yıldönümü vesilesiyle TUSAŞ, Anıtkabir'e ziyarette bulunarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün huzuruna çıktı.

TUSAŞ'ın kuruluşunun 48'inci yılı dolayısıyla Savunma Snayii Başkanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'nın yanısıra ASELSAN, ROKETSAN, HAVELSAN gibi Türkiye'nin gözbebeği yerli savunma sanayii şirketleri de resmî Twitter hesapları üzerinden kutlamada bulundular.

MSB, dış kaynaktan pilot alımı yapacak MSB, dış kaynaktan pilot alımı yapacak