Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, akademik çalışmalar kapsamında da Türkiye'ye desteğini aralıksız sürdürüyor.

Bilimsel Araştırmalar Programı (BAP), şirket içinde ve şirket dışında lisansüstü öğrencilerinin tez çalışmalarının desteklenmesi için TUSAŞ tarafından hayata geçirildi.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii BAP projesi ile şirketin daha kaliteli ve yüksek etkiye sahip akademik çalışmalar gerçekleştirilmesi hedeflenirken akademik çalışmalara desteklerin artırılarak havacılık ekosistemine de faydalı olacak daha fazla tez çalışmalarının gerçekleştirilmesine imkân verilmesi öngörülüyor.

Projede; bütçe ve sanayii danışmanlığı desteği ile tez çalışmalarının daha ileri noktaya taşınması amaçlanıyor.

HAVELSAN'ın prestiji "Boeing B737MAX simülatörü" ile zirvelere uçtu HAVELSAN'ın prestiji "Boeing B737MAX simülatörü" ile zirvelere uçtu

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nin öz kaynak bütçesinden yürütülecek proje ile; alanında uzman mühendislere danışılarak Ar-Ge çalışmalarını yürütmek isteyen araştırmacılara önemli bir katkı sunulacak.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil BAP programı ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Havacılık çalışmalarımıza özellikle akademik alanda mühendislerimizin rehberliğinde destek vermeye gayret ediyoruz. Şirketimizde çalışan çalışma arkadaşlarımız ve üniversitelerde lisansüstü eğitimlerini sürdüren değerli kardeşlerimizi her alanda desteklemekten memnuniyet duyuyoruz. Hep söylediğim gibi projelerimizi tamamlamak için en çok insan kaynağına önem veriyoruz. Bu program sayesinde hemen hemen her mühendislik alanında yetişmiş ve nitelikli insan kaynağı yetiştirerek ülkemize doğrudan katkı sağlayacağız." 

İlgililer BAP projesi hakkındaki bilgilere  üzerinden ulaşabilecek ve yine bu sayfadan başvuru yapabilecek. Başvurular 16 Ekim 2021 tarihinde sona erecek.