Türk savunma sanayi ve teknoloji devi TUSAŞ; nitelikli genç bilim insanlarının yetişmesi için iş birliği protokollerini hayata geçirmeye devam ediyor.

Yerli ve millî havacılık ve uzay sanayiinin geliştirilmesine katkı sağlamak üzere TUSAŞ ve YÖK arasında ‘Yükseköğretim Alanında İş Birliği Protokolü’ imzalandı.

Anlaşma kapsamında örnek bir üniversite-sanayi iş birliği modelinin yeni adresi Marmara Üniversitesi oldu.

TUSAŞ ve YÖK, Marmara Üniversitesi Havacılık Yapısalları ve Optimizasyon Laboratuvarı'nı hayata geçirdi.

Resim

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil bu gelişmeyi sosyal medya hesabı üzerinden şu sözlerle duyurdu:

"YÖK Başkanı  Erol Özvar ve Marmara Üniversitesi Rektörü Mustafa Kurt'un katılımlarıyla Marmara Üniversitesi Havacılık Yapısalları ve Optimizasyon Laboratuvarı'nın açılışını gerçekleştirdik. Ülkemiz ve gençlerimiz için hayırlı olsun."

Askeri teknolojideki yetenekler sivil alanda ihracata dönüşüyor Askeri teknolojideki yetenekler sivil alanda ihracata dönüşüyor

Marmara Üniversitesi Havacılık Yapısalları ve Optimizasyon Laboratuvarı'nın açılışı TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, YÖK Başkanı Erol Özvar ve Marmara Üniversitesi Rektörü Mustafa Kurt'un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Resim

Bu laboratuvarda yapılacak ileri Ar-Ge çalışmaları için TUSAŞ’ın sahip olduğu toplam 70.000 çekirdekli bilgisayar sisteminden 5.000 çekirdek tahsis edilecek. 

Öğrenciler burada, çalışacakları projelerde maddi olarak da desteklenecek.