Azerbaycan ordusu Karabağ’daki mayınları OZAN’la temizliyor Azerbaycan ordusu Karabağ’daki mayınları OZAN’la temizliyor

Savunma sanayii – Akademi iş birliği tüm gücüyle sektöre katkı vermeye devam ediyor.

Savunma ve havacılık sektörünün öncü firması TUSAŞ da İstanbul Teknik Üniversitesi’nin sektöre olan katkısına destek oluyor.

İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi bünyesinde kurulan Hava ve Uzay Araçları Tasarım Laboratuvarı’nın açılış töreni Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü ve İTÜ Uçak Mühendisliği Bölümü 1983 yılı mezunu Prof. Dr. Temel Kotil’in katılımıyla gerçekleşti.

Üniversite-sanayi iş birliği temasıyla yapılan ve İTÜ’nün sosyal medya hesaplarından çevrimiçi olarak gerçekleşen törende, Temel Kotil tecrübelerinden yola çıkarak laboratuvarın öneminden ve İTÜ’lü mühendislerin sektördeki konumundan bahsetti.

Açılışta konuşma yapan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil,

“Bu laboratuvar sayesinde yerli ve milli projelerimizde yer alacak mühendislerimiz üniversiteden yetişmiş olarak aramıza katılacak. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii olarak artık işin mutfağındayız. Mühendis yetiştirmenin önemini somut atılımlar ile devam ettiriyoruz. Mühendislerimiz bu laboravutarda uçtan uca mühendislik deneyimi kazanabilecek ve böylece kendilerini geliştirerek büyük projelere katma değer sağlayabilecekler” dedi.

Kotil ayrıca yaklaşık 3 bin mühendisin çalıştığı ulusal çaptaki projelerde koordinasyonu sağlamak adına büyük kolaylıklar sağlayacağını ifade etti.

Konu ile ilgili TUSAŞ resmi Twitter hesabından da bir videolu paylaşım yapıldı.

TUSAŞ resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada,

“Geleceğe Güçlü Destek! İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi bünyesinde kurulan Hava ve Uzay Araçları Tasarım Laboratuvarı’nın açılış töreni, Genel Müdürümüz Sayın Prof. Dr. Temel Kotil ve İTÜ Rektörü Sayın Prof. Dr. İsmail Koyuncu'nun katılımıyla gerçekleşti.” ifadeleri kullanıldı.