Popüler sosyal medya uygulamalarından olan, sosyal medyanın haber odaklı uygulaması Twitter, her geçen gün yeni bir özellik ile kullanıcıların karşına çıkıyor.

Twitter uzun süredir merakla beklenen CoTweets isimli yeni özelliğini test etmeye başladığını duyurdu.

Özelliğin, kullanıcıların başka bir kullanıcı ile eş zamanlı ortak tweet atabilmesine olanak sağladığı ifade edildi. Twitter, CoTweets isimli yeni özelliğini ABD, Kanada ve Kore'deki seçili hesaplarla test etmeye başladığını duyurdu.

Yeni nesil teknoloji markası PNetworks dünya pazarında Yeni nesil teknoloji markası PNetworks dünya pazarında

Test edenlerden biri, uygulama geliştirici

Alessandro Paluzzi, CoTweets'i denemesinin ardından özelliğe ilişkin ilk detayları resmi Twitter hesabı üzerinden paylaştı.

Özellik kapsamında ana yazar olan kullanıcılar, başka bir kullanıcıya ortak tweet daveti gönderebilecek. Davet gönderilen kullanıcının, hesabının herkese açık olması ve davet aldığı kullanıcıyı geri takip ediyor olması gerekiyor.

Diğer kullanıcı, bu daveti reddedebilecek veya kabul edebilecek. Davetin kabul edilmesi durumunda, her iki kullanıcı da paylaşımın yazarı olarak gözükecek ve paylaşımda etiketlenecek.

Bununla birlikte söz konusu tweet, her iki kullanıcının da profiline ve zaman tüneline düşecek. Paylaşıma gelen yanıtlar ise Tweet'in ana yazarına yönlendirilecek.