İletişimin öncelikli araçlarından olan sosyal medya uygulamaları yanlış bilgilerin yayılması konusunda problem oluşturmaya devam ediyor.

Twitter, dünyayı sarsan Kovid-19 pandemisi hakkında yanlış bilgi paylaşan ABD'li Cumhuriyetçi Temsilciler Meclisi Üyesi Marjorie Taylor Greene'nin hesabını süresiz olarak askıya aldığını duyurdu.

Twitter'dan yapılan açıklamada, Taylor Greene'nin "@mtgreenee" adlı kişisel hesabının Kovid-19 hakkında sürekli yanlış bilgi paylaşımı yaptığı gerekçesiyle temelli askıya alındığı ifade edildi.

Greene, resmî Twitter hesabından Kovid-19 hakkında dezenformasyon yaymakla ve aşı/maske karşıtı olmasından dolayı eleştirilerin hedefindeydi.

HAVELSAN'ın prestiji "Boeing B737MAX simülatörü" ile zirvelere uçtu HAVELSAN'ın prestiji "Boeing B737MAX simülatörü" ile zirvelere uçtu

Sosyal medya platformunun politikalarını ihlal ettiği gerekçesiyle Twitter hesabı birkaç kez geçici olarak askıya alan Marjorie Taylor Greene'nin "@RepMTG" adlı resmi Twitter hesabının ise erişime açık olduğu biliniyor.