Türkiye ile Ukrayna arasında yapılan anlaşma kapsamında satın alınan Bayraktar TB2'ler, Ukrayna Donanması 2021 eğitim yılı açılışında boy gösterdi.

Yapılan törende, Ukrayna Donanması'nda faaliyet gösterecek Bayraktar TB2 silahlı insansız hava araçlarının personel eğitimine başlandığı ifade edildi.

Ayrıca 2021 eğitim yılı açılışı kapsamında, onarımlarının tamamlanması sonrası yeniden filoya dahil olan gemi ve botların yanı sıra, bu yıl Ukrayna ordusunun envanterine girecek olan Neptün gemisavar füze sistemlerinin eğitimlerine başlandığı aktarıldı.

Türk savunma sanayiinin 2022 cirosu 12,2 milyar dolara yükseldi Türk savunma sanayiinin 2022 cirosu 12,2 milyar dolara yükseldi

Bayraktar TB2 Taktik S/İHA

Bayraktar TB2, Türkiye’nin havacılık ve İnsanız Hava Araçları teknolojisinde öncü firmalarından BAYKAR tarafından milli ve özgün olarak geliştiriliyor.

Keşif, sürekli havadan gözetleme ve istihbarat görevlerini başarıyla yerine getiren Bayraktar TB2, milli akıllı mühimmatlar Roketsan MAM-L ve MAM-C’nin entegrasyonuyla birlikte savaş alanlarının vazgeçilmez unsuru olmasıyla dikkat çekiyor.