Rusya'nın Ukrayna'ya saldırması, Avrupa'nın bazı kurumlarında çatlağa sebep oldu.

Askeri bir kaynak Fransız haber ajansı AFP’ye yaptığı açıklamada, DRM Direktörü’nün görevinden derhal ayrılacağını ve L'Opinion haber sitesinin verdiği bilgileri doğruladığını belirtti. L'Opinion sitesinin haberine göre, Savunma Bakanlığı’ndan bir kaynak, Vidaud’un görevden alınma gerekçesiinin “yetersiz brifingler” ve “konulara hakimiyetinin zayıf” olması olduğunu belirtti.

Askeri bir kaynak, askeri istihbaratın, Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin başlangıcından bu yana ordu komuta kademesinin gündeminde olduğunu söyledi.

Kaynak, Askeri İstihbaratın, “Niyetler hakkında değil, operasyonlar hakkında istihbari bilgi sağladığını” ve raporlarının, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmek için yeterli araçlara sahip olduğu sonucuna varıldığını ve bunun doğru olduğunu kanıtlandığını” ifade etti.

Ukrayna, Sudan'daki Wagner yapısını hedefliyor Ukrayna, Sudan'daki Wagner yapısını hedefliyor

AFP’ye konuşan ve isminin açıklanmasını istemeyen başka bir askeri kaynağa göre, üst düzey yetkilinin görevden alındığı haberi birkaç gün önce orduda yayıldı. Ayrıca kendisinin yeni bir göreve atanacağı söylense de böyle bir durum gerçekleşmedi.

Konu ile ilgili bir kaynak, “Bu değişikliği sadece Ukrayna konusuna bağlayamayız, bu aynı zamanda DRM’in yeniden yapılandırılması konusu” değerlendirmesinde bulundu.