Rusya, Polonya sınırı yakınlarındaki roket saldırısını doğruladı

Rusya Savunma Bakanlığı, Pazar günü Polonya sınırına yakın bir askeri üsse roket saldırısı yaptıklarını doğruladı. Roket saldırısında hayatını kaybedenlerin sayısı 35'e yükseldi. 

Boris Johnson: Rusya'nın eylemleri barbarca

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Rusya'nın eylemlerinin barbarca olduğunu söyledi ve bunun tüm insanlık için bir sınav olduğunu belirtti. Saldırıyı kınayan ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, vahşete son verilmesi için çağrıda bulundu.

Rusya'nın kıyımı herkesi etkiliyor

Rusya'nın doğum hastanesini bombalamasının ardından, hamile bir kadın ve bebeği öldü. Sedyeyle hastaneye götürülen kadının görüntüleri uluslararası medyada yer buldu.

Konut binasına saldırı

Bugün sabah, Kiev'deki bir konut binasına top isabet etmesi sonucunda 2 kişi hayatını kaybetti. Ukrayna acil servisinin bildirdiğine göre saldırıda 3 kişi de yaralandı.

Zelenskiy'den NATO'ya çağrı

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, NATO'ya uçuşa yasak bölge uygulaması için çağrıda bulundu. Zelenskiy, "Gökyüzümüzü kapatmazsanız, Rus roketlerinin sizin bölgenize, NATO topraklarına düşmesi an meselesi" ifadelerini kullandı.

Rusya, Çin'den teçhizat istiyor

Rusya'nın işgali başlattığından beri Çin'den askeri teçhizat istediği öne sürüldü. Çin'in ABD büyükelçiliği  tarafından yapılan açıklamada, bu talepten haberbar olmadıkları belirtildi. 

ABD'den Çin'e gözdağı

Ukrayna, Rus Donanmasını Storm Shadow ile vurdu Ukrayna, Rus Donanmasını Storm Shadow ile vurdu

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, bugün Çin'in üst düzey diplomatı Yang Jiechi ile görüşecek. Toplantı öncesi açıklama yapan Sullivan, Çin'in Rusya'nın yaptırımlardan kaçmasına yardımcı olması halinde bunun sonuçlarıyla yüzleşeceğini söyledi. 

Ukrayna, Clearview AI'nın hizmetlerini kullanacak

Yüz tanıma teknolojisi şirketi Clearview AI, sağladığı hizmetlerin Ukrayna Savunma Bakanlığı tarafından kullanılmaya başlandığını açıkladı. Bakanlığa, ücretsiz erişim verildi.

Rusya ve Ukrayna görüşmeleri bugün

Rusya ile Ukrayna arasındaki görüşmeler Pazartesi günü video bağlantısı üzerinden devam edecek.

Kadirov, Rus güçleriyle Ukrayna'da

Rusya'nın Çeçenya bölgesinin lideri Ramzan Kadırov'un, Çeçen televizyon kanalları tarafından paylaşılan ve Kadırov'un Telegram hesabına gönderilen görüntülere göre Rus güçleriyle birlikte Ukrayna'da olduğu bildiridldi.