Ukrayna savaştan geriye kalan görüntüleri NFT'ye dönüştürüp kazanç sağlamaya karar verdi.

WebTekno'nun haberine göre Ukrayna, Rusya'nın askerî gücü karşısında geri kalmamak ve savaş fonu oluşturabilmek amacıyla NFT'den yararlanacak. Ukrayna bu kapsamda savaşın başlangıcından bu yana elde edilen görüntüleri NFT olarak satmaya karar verdi.

Konu ile ilgili açıklama Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Fedorov'dan geldi. Twitter hesabı üzerinden NFT koleksiyonunu duyuran Fedorov, Rusya’nın Ukrayna’yı yok etmek için tankları kullanmasına karşı onların devrimci blok zinciri teknolojisine güvendiklerini ifade etti.

Savaştan geriye kalan anılardan oluşan NFT’lerin satışından elde edilen gelirin tamamı, Ukrayna'nın ordusunu ve sivillerini desteklemek için Dijital Dönüşüm Bakanlığı tarafından bir fon oluşturmak amacıyla kullanılacak.

KAREL ile PLAN-S'den IoT teknolojilerinde iş birliği KAREL ile PLAN-S'den IoT teknolojilerinde iş birliği

“Meta Tarihi: Savaş Müzesi” başlıklı NFT koleksiyonundaki eserler, savaşın önemli anları hakkındaki bir haberle ve bir sanatçının illüstrasyonuyla ilişkilendiriliyor. Şimdilik savaşın ilk üç günündeki her saat başı yaşanan gelişmeleri içeren 54 NFT bulunuyor ve ilki önümüzdeki hafta başında satışa çıkıyor.

NFT’lerin "Fair.xyz" isimli NFT satış platformu üzerinden satılacağı da aktarıldı.