HAVELSAN'ın prestiji "Boeing B737MAX simülatörü" ile zirvelere uçtu HAVELSAN'ın prestiji "Boeing B737MAX simülatörü" ile zirvelere uçtu

Cuma günü Resmî Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren Türkiye'nin ilk Ulusal Yapay Zeka Stratejisi, şimdi de kamuoyuna tanıtılacak. Ulusal Yapay Zeka Stratejisi'nin tanıtımı, Bilişim Vadisi'nde 24 Ağustos'ta yapılacak.

TRT Haber'in verdiği bilgilere göre tanıtım; Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç tarafından gerçekleştirilecek. Salı günü 10.00'da başlayacak tanıtım programında, yapay zeka ve hologram teknolojileri de kullanılacak.

"Yapay zeka uzmanı yetiştirmek ve alanda istihdamı artırmak; "araştırma, girişimcilik ve yenilikçiliği desteklemek", "kaliteli veriye ve teknik altyapıya erişim", "sosyo-ekonomik uyumu hızlandıracak düzenlemeler yapmak", "uluslararası iş birliklerini güçlendirmek" ve "yapısal ve iş gücü dönüşümünü hızlandırmak" başlıklarının öncelik olarak belirlendiği Strateji Belgesi, Türkiye'nin 2025 yılına kadar yapay zeka alanında yürüteceği çalışmalar için yol haritası özelliğini taşıyor.