Geleceğin güçlü Türkiye inşasında önemli adımlardan biri olan Vizyoner Genç KÖK Programı'nın tanıtım töreni gerçekleştirildi.

Tanıtım töreninde konuşan Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, "Vizyoner Genç KÖK Programı"nın, Türkiye'nin küresel güç olma vizyonuna önemli katkı sağlayacağını belirtti.

Kendilerinin bir nesil olarak bir şeyler yapma yolunda çalıştıklarını, ancak gençlerin mutlaka daha iyisini yapması gerektiğini vurgulayan Demir, "Yapacaksınız, buna da inanıyoruz. Son yıllarda görülen hareketlilik bunun bir işareti." ifadelerini kullandı.

KÖK'ün bir pilot program olduğuna değinen Demir, düşük bir sayıyla başlandığını, ancak sayıyı şirketlerin gayretiyle artıracaklarını söyledi.

Demir, sözlerini şu şekilde noktaladı:

"Zorluklar bizi güçlendirir. Bu hiçbir zaman hayal kırıklığına sebep olmasın. Hayal kırıklığı yaşadığınız, umutsuz olduğunuz anda kendisine danışacağınız, elinizden tutmasını beklediğiniz veya derdinizi açabileceğiniz bir insan, bu sistemle etrafınızda olacak. Bu sistemle inşallah ömür boyu devam edecek birliktelikler, arkadaşlıklar, yoldaşlıklar da gerçekleştirilecek. Bu programla başladığınız yolculuğunuz 10, 20, 30 sene sonra 'ne güzel bir hatıraydı, başladık, yıllarca bu ekiple yürüdük ve şunları başardık' diyeceğinize inanıyorum. Bu da Türkiye'nin çıtasını yükseltecek, küresel güç olma vizyonuna önemli katkı sağlayacak. Siz, inşallah bizim yaşımıza geldiğinizde küresel bir güç olmuş, artık dünyada hiç kimsenin parmak sallamasına müsaade etmeyen, kendi ve mazlumların çıkarlarını koruyan, bir dakika diyen, haksızlığa zulme karşı direnen bir Türkiye göreceksiniz ve bunların mimarları da sizler olacaksınız. Bunu yaparken de dünyada teknolojinin, insanlığın faydasından çok zararına, ölüme ve zulme sebep olan yönünü de inşallah insanlığın refahına ve adalete doğru evirecek bir gayreti başlatacaksınız."

Vizyoner Genç resmi Linkedin hesabından da konu ile ilgili paylaşımda bulunuldu. Yapılan paylaşımda, “Büyük bir heyecan ile başladığımız KÖK’ten bilgeliğe giden yolculuğumuzun tanıtım organizasyonu T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanımız sayın Prof. Dr. İsmail Demir’in katılımı ile bugün gerçekleşti.

Tanıtım organizasyonumuzda;

SAVUNMA SANAYİİ AKADEMİ Başkanımız sayın Prof. Dr. Cenk Aktaş’a, TR Eğitim ve Teknoloji A.Ş. Genel Müdürümüz sayın Çağlar Demirkan’a değerli sunumları için teşekkür ederiz.

Bu ulvi amaca hizmet eden ve bu amaç için iş birliği yapan tüm paydaş firmalarımıza ve bizleri bu özel günümüzde yalnız bırakmayan;

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Faruk Yigit’e, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkan Yardımcımız Mustafa Murat Şeker’e, Aselsan Genel Müdürü sayın Prof.Dr.Haluk Gorgun’e, HAVELSAN Genel Müdürü sayın Dr. Mehmet Akif Nacar’a, STM Genel Müdürü sayın Özgür Güleryüz’e, Roketsan Genel Müdürü sayın Murat İkinci’ye, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü sayın Prof. Dr. Temel Kotil’e ve katılım gösteren tüm T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Daire Başkanlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi iletiyor; sevgili çıraklarımıza ve ustalarımıza bu anlamlı yolculuklarında başarılar diliyoruz.

“Bütçe dostu” ucuz İHA’lar Ukrayna savaşını şekillendiriyor “Bütçe dostu” ucuz İHA’lar Ukrayna savaşını şekillendiriyor

KÖK’ten bilgeliğe giden bu yolculuk hepimizin ilham kaynağı olarak yarınlarımızı süslemesini umut ediyor; bu özel günün bütün pozitif enerjisinin hayat boyunca üzerimizde olmasını diliyoruz. Emeği geçen ve organizasyonumuza katılım gösteren herkese teşekkür ederiz.” ifadeleri yer aldı.

Vizyoner Genç Programı nedir?

Vizyoner Genç Programı, Savunma Sanayii için nitelikli insan kaynağı temininin sürdürülebilir kılınması ve üniversite öğrencilerinin milli ve yerli üretim farkındalığına kavuşması amaçlarıyla oluşturuldu. Vizyoner Genç Platformu, Türk Savunma Sanayii Zirvesi’nde gerçekleşen tanıtım sonrası yayın hayatına başladı. Gençlerin, profesyonel hayat yolculuklarında yanlarında olmak ve kariyer alanında onlara katkıda bulunmak adına hayata geçirilen vizyonergenc.com adresinde, Türkiye’nin yükselen savunma sanayiindeki kariyer olanakları, en son gelişmeler ve kariyer hayatı için fayda sağlayan içerikler yer alıyor.

KÖK hakkında

KÖK, SSB himayesinde başlatılan Vizyoner Genç Programı çerçevesinde, Savunma Sanayii Akademi ve TR Eğitim ve Teknoloji AŞ koordinasyonunda yürütülen ve ASELSAN, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, ROKETSAN, HAVELSAN ve STM'nin katkılarıyla oluşturulan bir sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirildi.