Vuran Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlar, güvenlik güçlerine hizmet etmek için envantere alınıyor.

Savunma Sanayii Başkanlığı ve BMC’nin güvenlik güçlerinin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen Vuran TTZA, Türk Silahlı Kuvvetleri ve çeşitli kurumların hizmetinde ön plana çıkıyor.

Savunma Sanayii Başkanlığı resmi Twitter hesabından yapılan videolu paylaşımda, “Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlar (TTZA) Projesi kapsamında güvenlik güçlerimize Vuran teslimatlarını sürdürüyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Savunma Sanayii Başkanlığı’nın yaptığı videolu paylaşım, savunma sanayii takipçileri tarafından büyük ilgi gördü.

Vuran Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç (TTZA)

BMC tarafından Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç grubunda üretimi yapılan VURAN; 9 kişilik personel kapasitesi, monokok tipte zırhlı kabiniyle en yüksek seviyede koruma sağlamasının yanı sıra 4X4 çekiş sistemi sayesinde başarılı manevra kabiliyetiyle de ön plana çıkıyor.

Kendine özel V tabanına ve STANAG 4569 koruma seviyesine sahip olan VURAN ile 9 kişiye kadar tüm personel emin ellerde.

9 kişilik taşıma kapasitesi, yüksek koruma ve hareket kabiliyetiyle ön plana çıkan Vuran, monokok gövde, zırhlı kabin ve camları, şok emici koltukları, silah istasyonu ve acil çıkış kapağı ile yolcuları için mayına ve balistik tehditlere karşı yüksek koruma sağlıyor. Özel görüş sistemleri, otomatik yangın söndürme sistemi, merkezi lastik şişirme özelliği, uzaktan komutalı otomatik silah istasyonu, ve daha bir çok özelliği ile Çok Amaçlı Zırhlı Araç sınıfında beğeni topluyor.

Saatte 110 km hıza ulaşabilen VURAN, 800 mm derinlikte sudan geçebilmekte, 400 mm karınaltı yüksekliği ile birçok engeli rahatça aşabilmekte ve yüzde 30 yan eğimde ilerlerken yüzde 60 eğime de tırmanabilmektedir.