Yeni bir rapora göre Malwart'ın son ticari marka başvuruları, şirketin kendi NFT'lerini ve kripto para birimini kurmak istediğini gösteriyor.

Rekabet Kurulu'ndan Elon Musk'a ceza Rekabet Kurulu'ndan Elon Musk'a ceza

The Verge sitesinde yer alan haberde şirketin; elektronik, oyuncak, ev aletleri, spor ekipmanları, giyim, ev dekorasyonu ve daha fazlası dahil olmak üzere sanal ürünler satmaya başlamayı planladığı görüldü. Walmart 30 Aralık’ta çeşitli ticari markalar için başvuruda bulundu. Şirket toplamda yedi ayrı başvuru yaptı.

Malwart'ın müşterilere, dijital bir para birimi sunmanın yanı sıra NFT'leri satın alma ve satma fırsatı sunacağı da söyleniyor. Walmart ayrıca "Verse to Home", "Verse to Curb" ve "Verse to Store" adları için ticari markalar başvurusunda bulundu. Şirket Artırılmış Gerçeklik (AR) ve Sanal Gerçeklik (VR) ortamlarında “fiziksel uygunluk eğitimi hizmetleri” gibi uygulamalar üzerinde de çalışıyor.

Ayrıca Walmart yetkilisi de konuya ilişkin açıklamasında, "Walmart sürekli olarak gelişen teknolojilerin gelecekteki alışveriş deneyimlerini nasıl şekillendirebileceğini araştırıyor." ifadeleriyle söz konusu durumu destekledi.